Mis on COP?

Soojustegur ehk COP on arv, mis näitab ära, mitu korda annab seade rohkem soojusenergiat suhtes kulutatud elektrienergiaga. Seega, mida suurem on COP seda, suurem on sääst ehk kui COP on 4,4 , siis järelikult tootis soojuspump 1kW elektriga 4,4kW soojust. Soojustegur ehk COP on soojuspumpadel erinevate välisõhutemperatuuride puhul erinev. Mida kõrgem on välistemperatuur, seda kõrgem soojustegur on. Seepärast tuleb süsteemi tasuvusaja arvestamisel vaadata aasta keskmist COP-d.

Mis on EER?

Jahutustegur ehk EER on arv, mis näitab ära, mitu korda annab seade rohkem jahutusenergiat suhtes kulutatud elektrienergiaga.

Õhk-õhk soojuspumpade paigaldamise võimalused:

Mobiilne mudel

Seade on ratastel ja varustatud käepidemetega, seepärast on seda võimalik teisaldada ühest ruumist teise. Ei vaja täiendavat installeerimist. Soe õhk eemaldatakse kaasas oleva toru abil näiteks akna kaudu või ühendatakse ventilatsiooni väljatõmbe torustikuga. Kondensaatvesi koguneb kergesti tühjendatavasse mahupaaki. Kondensaatoriga mudelite puhul kondensaatvesi pumbatakse torustiku abil välisüksusesse, kus suurem osa veest aurustub ning ülejäänud vesi juhitakse seadmest välja.

Aknamudel

Akna konditsioneer on jahutusseade, mis ei vaja keerulist paigaldamist. Seadmele on vaja ava välisseina või aknaraami sisse. Toitekaabel ühendatakse pistiku abil seinakontakti. Seade sobib kasutamiseks nii korteris, eramus kui ka väiksemates büroodes. Hästi sobib seade kasutamiseks suvilates, kuna seda on lihtne sügisel kaasa võtta. Palju kasutatakse sellist tüüpi seadet erinevates tehnilistes ruumides, nagu marja- või puuviljahoidlad, maakauplused, saatejaamad ning serveriruumid.

Seinamudel

Seinamudelid on levinud kõige enam. Suurema populaarsuse tingib seadme odav hind, lihtne paigaldus ja sobivus pea kõikides oludes. Siseseadme paigaldamiseks on vaja ainult 1m² suurust vaba seina pinda.

Laekassett

Laekassett tüüpi mudeleid kasutatakse põhiliselt suuremates büroodes ja kaubanduskeskustes. Büroosse paigaldamisel eeldab laekassett ripplae olemasolu. Kaubanduspindadel ja kõrgete lagedega ruumides ei ole see oluline. Laekasseti eelisteks on veel madal müratase ja puhumine neljas suunas. Enamustes laekassettides on ka standardvarustuses kondensaadipump.

Sein-lagi mudel

Võimalik paigaldada nii seinale kui lakke. Seade sobib hästi ruumidesse, kus nõutakse madalamat mürataset või seinale paigaldamiseks puudub koht.

Kanalimudel

Kanalimudel on omalaadne sellepoolest, et seadet on võimalik ripplae taha täiesti ära peita. Näha jäävad ainult õhurestid. Seadmele on võimalik külge ehitada õhutorustik ning selle abil juhtida jahedat õhku ka teistesse ruumidesse.

Multisplit

Multisplit süsteemi puhul on üks välisseade ja mitu siseseadet.

Müüme, paigaldame ja hooldame ainult kvaliteetseid seadmeid

Tänapäevane ja kvaliteetne

Pakume era- ja äriklientidele soojuspumpade, konditsioneeride paigaldamist ja hooldust, samuti ventilatsioonisüsteemide hooldust. Tänapäevane küttesüsteem ja ventilatsioonisüsteem tagab hoones ühtlase soojuse ning madalad küttearved. Samavõrd tähtis kui ruume on kütta, on neis ka õhku vahetada.

Vajad abi soojuslahenduse valikul?

Helista 52 70 202 või saada meile kiri.